Ogłoszenia Warszawa na Lugar.pl > Wiadomości > Soczewki kontaktowe idealne rozwiązanie dla kogo?

Soczewki kontaktowe idealne rozwiązanie dla kogo?

Nowoczesne soczewki kontaktowe, do których należą Acuvue Oasys, to doskonała alternatywa do klasycznych okularów. Ich noszenie daje nam bowiem większą wygodę oraz pozwala całkowicie zapomnieć o wadzie wzroku. Wbrew jednak pozorom, soczewki kontaktowe nie są idealnym wyborem dla każdego. Sprawdźmy, kto może nosić soczewki, a kto powinien raczej pozostać przy tradycyjnych okularach.

Soczewki kontaktowe idealne dla aktywnych

Soczewki kontaktowe powstały głównie z myślą o aktywnych osobach, które nie chcą ograniczać swojego codziennego życia poprzez noszenie okularów. Jedną z ich najważniejszych zalet jest bowiem możliwość całkowitego zapomnienia o posiadanej wadzie wzroku. Prawidłowo dobrane i nowoczesne soczewki kontaktowe, takie jak Acuvue Oasys, są bowiem całkowicie niewyczuwalne podczas noszenia oraz pozwalają nam w pełni skupić się na tym, co robimy.

Soczewki kontaktowe są również szczególnie polecane dla osób posiadających wadę wzroku tylko w jednym oku. Wbrew opinii niektórych, nowoczesne szkła kontaktowe idealnie sprawdzają się nie tylko do korekcji niewielkich i mało skomplikowanych wad wzroku, ale także tych bardziej wymagających.

Wreszcie, decydując się na zastąpienie okularów soczewkami kontaktowymi nie musimy się już godzić z diametralną zmianą naszego wyglądu. Nowoczesne soczewki kontaktowe Acuvue Oasys to więc świetny wybór dla osób, które nie czują się dobrze w okularach lub mają problem z doborem odpowiednich, pasujących do ich urody oprawek.

Soczewki kontaktowe niestety nie dla każdego!

Warto jednak mieć świadomość, że soczewki kontaktowe wymagają zdecydowanie większej troski niż tradycyjne okulary. Podczas, gdy o klasyczne szkła nie musimy praktycznie wcale dbać, wystarczy bowiem jedynie przetrzeć je szmatką i schować do futerału, to soczewki kontaktowe wymagają od nas regularnej higieny oraz właściwej pielęgnacji. Wybierając je do noszenia na co dzień musimy się więc liczyć z koniecznością zakupu produktów pielęgnacyjnych oraz odpowiednim traktowaniem naszych soczewek.

Rozwiązaniem problemów z koniecznością poświęcania swojego czasu na dbanie o soczewki może być jednak wybór szkieł kontaktowych jednodniowych. W tym przypadku soczewki zakładamy bowiem rano, nosimy przez cały dzień, a wieczorem przed pójściem spać zużyte szkła po prostu wyrzucamy do kosza. Następnego dnia sięgamy z kolei po kolejną parę i tak przez cały czas.

Okuliści nie polecają zakładania soczewek kontaktowych dla osób cierpiących na zespół suchego oka, gdyż mogą one powodować zaczerwienienie oraz dyskomfort podczas noszenia. Przeciwwskazaniem do noszenia soczewek kontaktowych Acuvue Oasys z Okularywsieci.pl często jest także cukrzyca oraz niektóre rodzaje alergii. Zanim zdecydujemy się więc na soczewki kontaktowe warto odwiedzić swojego okulistę oraz sprawdzić, czy w naszym przypadku możliwe jest skorzystanie z ich dobrodziejstw.