Ogłoszenia Warszawa na Lugar.pl > Sport i Hobby > Turystyka > NIEMIECKIE OBOZY ŚMIERCI - ODWIEDŹ JE W NIEMCZECH

Archiwalne: NIEMIECKIE OBOZY ŚMIERCI - ODWIEDŹ JE W NIEMCZECH

04.07.2020


Jeżeli chcesz odwiedzić turystycznie Niemcy na wakacjach lub o każdej innej porze roku , musisz odwiedzić miejsca oznaczone małymi swastykami na mapie Niemiec.

Są to niemieckie obozy śmierci , które działały w III Rzeszy Niemieckiej pod rządami nazistów na czele z Adolfem Hitlerem przed i w czasie II Wojny Światowej w latach 1933-1945 a w których Niemcy zamordowali kilkaset tysięcy niewinnych ludzi , a także więzili w fatalnych i ciężkich warunkach kilkaset tysięcy innych ludzi , którzy w nich przeżyli .

Oprócz bezpośrednio zamordowanych przez Niemców , tysiące więźniów zmarło tam z wyczerpania , głodu , chorób i zimna .

Niemcy więzili w tych obozach i zabijali głównie Polaków , Żydów , Romów , jeńców wojennych z Armii Czerwonej , księży i zakonników oraz mniejsze ilości Czechów , Francuzów , Belgów , Holendrów , Duńczyków i innych a także samych Niemców i Austriaków niepasujących hitlerowskiemu reżimowi takich jak Świadkowie Jehowy , komuniści , homoseksualiści ( LGBT ) i inni , także dzieci , kobiety i starców.
Niemcy poniżali ich , głodzili , torturowali , zmuszali do niewolniczej ciężkiej pracy oraz przeprowadzali na nich pseudomedyczne eksperymenty , które spowodowały śmierć w męczarniach wielu z tych więźniów lub trwałe kalectwo na resztę życia.

Na wzór tych obozów Niemcy stworzyli podobne obozy w państwach okupowanych przez siebie podczas II Wojny Światowej ( głównie na terenie Polski ) gdzie więzili i mordowali miejscową ludność oraz w których przeprowadzili Holocaust czyli wymordowanie kilku milionów Żydów.

Dzisiaj Niemcy nie chcą pamiętać o tym , co zrobili tam i o tych strasznych miejscach .
Pamiętajcie więc Wy , jeśli odwiedzicie Niemcy to odwiedźcie te miejsca i oddajcie hołd i cześć tym ludziom , którzy zostali tam uwięzieni i zamordowani .

NIEMIECKIE OBOZY ŚMIERCI I SZACUNKOWA ILOŚĆ ZAMORDOWANYCH TAM LUDZI :

- Dachau koło Monachium – 40 tysięcy

- Buchenwald w Weimarze – 56 tysięcy

- Sachsenhausen koło Berlina – 100 tysięcy

- Flossenbürg koło Weiden in der Oberpfalz – 30 tysięcy

- Ravensbrück koło Fürstenberg/Havel – 50 tysięcy

- Neuengamme w Hamburgu – 55 tysięcy

- Bergen-Belsen koło Hanoweru – 70 tysięcy

- Mittelbau-Dora koło Getyngi – 20 tysięcy

PRAWDA CZYNI WOLNYM

Więcej o tych obozach dowiesz się ze strony internetowej do której wejście znajduje się z prawej strony mapy ( kliknąć na link który tam jest ).

Gdy ogłoszenie stanie się archiwalne mapę Niemiec z zaznaczonymi obozami znajdziesz pod tym linkiem ( zaznaczyć go naciskając lewy przycisk myszy a potem kliknąć na niego prawym przyciskiem i otworzyć ) -> http://www.gazetaogloszenia.pl/_upload/announcements/2020/07/04/1593880595_26845_ab.jpg

1 zł