Ogłoszenia Warszawa na Lugar.pl > Muzyka i Edukacja > Książki > MICHNIKOWSZCZYZNA legendarna książka Ziemkiewicza

Archiwalne: MICHNIKOWSZCZYZNA legendarna książka Ziemkiewicza

11.02.2023


Legendarna książka i bestseller wybitnego i cenionego w całej Polsce pisarza i publicysty Rafała Ziemkiewicza wciąż do kupienia.

Adam Michnik nie sprawuje już rządu dusz, ale jad, który wsączył w polskie umysły, wciąż je zatruwa. Fałsze, które upowszechniała jego propaganda, wciąż pokutują w publicznych sporach, a absurdy, które podniósł do roli aksjomatów, wciąż dla wielu pełnią rolę drogowskazów. Nie wolno milcząco przejść nad nimi do porządku dziennego i bez wchodzenia w polemikę, bez refleksji głosić rzeczy diametralnie sprzecznych. Choć polska ociężała umysłowo inteligencja właśnie tak najbardziej lubi – gotowa równie gorąco przyklaskiwać i temu, co mówi, że czarne, i temu, co dowodzi, że białe, byle owej sprzeczności nie eksponować, byle było słodko, miło, przyjemnie i bezkonfliktowo.
Tak, Adam Michnik poniósł klęskę. Praktycznie na wszystkich możliwych polach. Ale czy to znaczy, że można udać, iż go nigdy nie było?
Adam Michnik zasługuje na sprawiedliwość. Trzeba mu tę sprawiedliwość – jedni powiedzą „wymierzyć”, a inni „oddać”. Ale w każdym razie trzeba się na nią zdobyć. Trzeba wreszcie przynajmniej spróbować.
Oto moja próba.

Historia "czołowego" opozycjonisty z okresu komunizmu wobec komunistycznych władz PRL ( ale nigdy wbrew rozpowszechnionej legendzie opozycjonisty niepodległościowego i wolnościowego, tylko takiego "polskiego Trockiego" w opozycji wobec "polskich Stalinów" - Gomułka , Gierek , Jaruzelski – któremu w panującym ustroju totalitarnym nie podobały się tylko "błędy i wypaczenia" a reszta na czele z zamordyzmem i podległością jakiemukolwiek Wielkiemu Bratu – wtedy z Moskwy, dziś z Brukselii - mogła być – O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ ) i jego niewątpliwego sukcesu w III RP jakim stał się ogromny wpływ jego samego i jego Gadzinówki Wybiórczej na ukształtowanie łże elit wolnej Polski roszczących sobie prawo do przekształcania i tresowania "polskiej hołoty" ( oczywiście obowiązkowo antysemickiej ) na cywilizowanych europejczyków.

Sukces na szczęście tylko chwilowy ( choć trwający jednak parę ładnych lat i czyniący swoiste pranie mózgów rodzącej się nowej elicie nowej Polski ) bo jak pokazał czas owe pseudo elity stały się wynaturzonym salonem i kółkiem wzajemnej adoracji ( co zobaczyła na szczęście większość Narodu ) niedopuszczającym innego myślenia o roli Polski i Polaków we współczesnej Europie jak tylko bycie podnóżkiem i kundlem dla zachodnich elit ( z mocno zaszczepioną Narodowi przez michnikowszczyznę pedagogiką wstydu i poczuciem winy za przypisane cudze zbrodnie z przeszłości ) a sam Adam Michnik stał się dziś tylko stetryczałym dziadem toczącym pianę z pyska niczym wściekły knur gdy tylko ktoś "śmiał" grzecznie pozdrowić jego brata Stefana Michnika ze Szwecji ( wielce "zasłużonego" sędziego z lat 50tych ) i plującym jadem nienawiści i ksenofobii na prawo i lewo ( zdecydowanie jednak bardziej na prawo ).

NOWE WYDANIE PO WIELU LATACH TEJ OBOWIĄZKOWEJ DLA KAŻDEGO NORMALNEGO POLAKA KSIĄŻKI DO KUPIENIA W KSIĘGARNIACH TRADYCYJNYCH , INTERNETOWYCH I W SKLEPIE INTERNETOWYM SAMEGO AUTORA DO KTÓREGO MOŻNA WEJŚĆ PRZEZ TEN LINK PONIŻEJ
( skopiować go i wkleić do wyszukiwarki internetowej )

ziemkiewicz.sklep.pl